Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos (vö. teknősbéka).

Magyarországon főleg a keleti sün (Erinaceus roumanicus) honos, bár ritkábban előfordul az európai sün (Erinaceus europaeus) is. Hobbiállatként pedig egyre többen tartanak otthon is sünt, amely lehet az Afrikában honos fehérhasú sün vagy a szintén afrikai származású egyiptomi füles sün. Ezek az állatok a magyar éghajlatot nem viselik el, télen semmiképpen sem tarthatók a szabadban.

Kasvirág (Echinacea)

Csepp formában már régóta ismertem, de élőben csak idén nyáron találkoztunk a nagynéném kertjében. Kiderült, hogy nemcsak hasznos, de nagyon szép is.

A' Gazdaszszonyi munkákról

Az Égettbor, Rozsolis, Punts, Ratafia, és Szagos-Vizek készitéséről.
§. 95.
Égettbornak mind jók azok a' gyümőltsök, a' mellyeknek édes levelekből valami bort lehet a' forrás által készíteni. Illyen a' Szőlő, Szilva, Baratzk, Meggy, Alma, Körtvély, Gabona, Kolompér, és földi bodza termése 's a' t. mind ezen gyümöltsökben bennt van ugyan az égettbor; de úgy bepolálva, hogy mesterség nélkűl a' többi testektől külön választani nem lehet. Ez a' mesterség egyik a' megforrás, a' másik a' tűz. E' nélkűl Égetbor nem lesz. Hogy tehát az égetésre ezek a' testek elkészűljenek, ezeket kel megtartani:

Park Life sorozatunk újabb vidéki helyszínnel bővül: ezúttal Balatonfüred közel 1 km hosszú, szép parti sétányát mutatjuk be.

- Időszerű az örökzöld cserjék és fák átültetése, hogy még elegendő nedvességet vehessenek fel a gyökérképződés után.

- A nyáron át a szabadban tartott szobanövényeket lassan visszatelepíthetjük, de előtte ellenőrizzük le, nincsenek-e rajtuk kártevők.

- A kerti tóról időnként halásszuk le a leveleket, vagy feszítsünk fölé védőhálót.

- Mindig délelőtt takarítsuk be a zöldségeket, a reggeli harmat felszáradás után.

- A hullott gyümölcsöt szedjük fel, mert betegségeket (pl. monília) terjeszt.

- Szeptemberben a sok kellemetlenséget okozó nagy barna csigák rakják le petéiket a talaj repedéseibe, korhadt  fadarabok és a lehullott lomb alá. Ha kedvező az időjárás, a fiatal csigák még késő ősszel kibújnak. Megelőzésként rendszeresen ellenőrizzük, lazítsuk a talajt. A csigákat gyűjtsük össze, a látható petetelepeket semmisítsük meg. Ha durvára tört náddal és faforgáccsal körbevesszük az ágyásokat, egész évben távol tarthatjuk a csigákat, mert a szúrós anyagokat nem szeretik.

Ha pedig más jellegű programra vágyunk a hétvégén, Budapesten a kaktuszbarátokat várja a Kaktuszkiállítás és -vásár a Füvészkertben. Akinek pedig Somogy van közelebb, és minden érdekli, ami dió, ne hagyja ki a VII. Tóti Diófesztivált Lengyeltótiban. A program nagyon ígéretes, itt nézhetitek meg.

Szép hétvégét!

Hirdetés

Közösség

Szeretjük

Kapanyel.png
szineslogo.png

Szakértőink

Kérdésekkel, problémákkal fordulhattok közvetlenül szakértőinkhez:
Bálint Károly Czauner Péter
kertépítő kertészmérnök
Vagy észrevételeiteket, kérdéseiteket megoszthatjátok velünk is:

Hirdetés

Utolsó kommentek

Könyvajánló

Feedek