Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Őszköszöntő nyereményjátékunk péntek éjfélkor lezárult. Nem mondhatni, hogy nagyon nagy lett volna a tolongás, ami persze jó hír a játékos kedvű pályázóknak, hiszen így nagyobb eséllyel indulnak a nyereményekért.

Először nézzük a helyes válaszokat:

1. Hányadik Hortus Hungaricus Nemzetközi Kertészeti Szakkiállítást és Vásárt rendezik meg idén a szigetszentmiklósi Nagybani Virágpiac területén szeptember 21-23. között?

19.

2. Melyik gyógynövényünket nyilvánította nemrég eredetvédetté az Európai Unió?

Alföldi kamillavirágzat

3. Milyen elnevezést kapott az idei Hortus Hungaricus központi programja, szakmai napja?

Vidékfejlesztés Napja

4. Minek jegyében rendezik meg a Hortus Hungaricuson a VIII. Hortus Virágkötészeti Kupát?

„Aranyló Ősz”

Összesen 11 beküldőnél volt mind a 4 válasz helyes. Őket a beérkezés sorrendjében felsoroltuk, és a random.org segítségével kisorsoltuk, ki legyen az 5 szerencsés nyertes.

Az eredmény pedig a következő:

SorsolásRandom01.jpg

A sorrend kicsit nehezen olvasható, úgyhogy íme:

1. 6. Fábián Mária

2. 7. Csermák Bernadett

3. 1. Kozsán György

4. 3. Hasszánné Szondi Ágnes

5. 10. Környei Tamás

6. 4. Török Ágnes

7. 9. Sági Andrea

8. 8. Debreceni Szilvia

9. 5. Tóth-Barbalics Veronika

10. 2. Bíró Judit

11. 11. Palich Gabriella

Az első szám a véletlen sorsolás után kialakult sorrend, a második a válaszok beérkezésének sorrendje.

Gratulálunk az első 5 nyertesnek, őket e-mailben is értesítjük. A többiek se csüggedjenek, már gondolkozunk a következő játékon!

Nagyot néztek az E-misszió Egyesület munkatársai, amikor nemrég a Nyíregyháza melletti Oláh-réten 8 tőcsoport fátyolos nősziromra (Iris spuria) bukkantak. Ez a gyönyörű lilás virág egész Európában, így nálunk is visszaszorulóban van, ráadásul Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 2000-ig egyetlen élőhelye sem volt ismert. Akkor szintén az E-misszió Egyesület munkatársai találtak egy kisebb állományt Geszteréd határában, így ez a mostani a második.

Fotó: Szigetvári Csaba

... mi a jó nekik, és nekünk is. A barnamedvék téli álmukból felébredve magabiztosan találják meg az Ázsiából származó fokhagyma Európában honos rokonát, a medvehagymát (Allium ursinum). Jól belakmároznak belőle, így turbózzák fel legyengült szervezetüket a tavasz kezdetén.
Az ember is így van ezzel, legalábbis én biztosan: alig várom, hogy megjelenjen a piacon, lepukkant testem, lelkem felvidul, az első csomaggal pedig rendszerint már hazafelé végzek is. Ha viszont nem a piacon vesszük, résen kell lennünk, mert a levelek nagyon hasonlítanak a gyöngyvirágéra, ezért a tapasztalatlan gyűjtő könnyen pórul járhat, hiszen ez utóbbi levelek rendkívül mérgezőek. Igaz, az erős fokhagymaillat segíthet a döntésben, de ránézésre nem lehetünk biztosak a dolgunkban. Tegyünk is egy próbát: az alábbi képeken a medvehagyma és a gyöngyvirág levelei láthatók. Melyik a melyik?

Apróságok

Ha megkérdeznénk járókelőket, hogy mondjanak egy nagyon apró madarat, akkor nagy eséllyel a legtöbben a kolibrit fogják említeni. Pedig a valóság az, hogy a kolibrikhez több száz faj tartozik, és van néhány fajuk, amelyek nem is mondhatók a maguk 20 grammjával nagyon aprónak. Most olyan madarakról lesz szó, amelyek a legkisebbek a nálunk élők között, és felveszik a versenyt a parányi kolibrikkel.

Sárgafejű királyka

Krizantém

Az ősz egyik legszínpompásabb és legváltozatosabb virága a krizantém (Chrysanthemum). Sokan temetővirágként gondolnak rá, pedig nem csak a sírokat, hanem kertünket, erkélyünket is díszíthetjük vele.

Hirdetés

Közösség

Szeretjük

Kapanyel.png
szineslogo.png

Szakértőink

Kérdésekkel, problémákkal fordulhattok közvetlenül szakértőinkhez:
Bálint Károly Czauner Péter
kertépítő kertészmérnök
Vagy észrevételeiteket, kérdéseiteket megoszthatjátok velünk is:

Hirdetés

Utolsó kommentek

Könyvajánló

Feedek